جمعه, ۷ مهر , ۱۴۰۲
پاکت های چند لایه

متداول ترین آنالیز پاکت های چند لایه ی بسته بندی

متداول ترین آنالیز مواد مورد استفاده در پاکت های چند لایه و لفاف های بسته بندی انعطاف پذیر به شرح زیر است ، پاکت های چند لایه بسته بندی:

دو لایه ی پلی استر _ پلی اتیلن :

لایه ی داخلی این پاکت پلی اتیلن فودگرید می باشد و لایه ی بیرونی پلی استر 12 میکرون که چاپ بر روی آن ازقسمت پشت آن انجام می شود و با لایه ی داخلی لمینیت می گردد. این جنس با تغییر ضخامت پلی اتیلن از۷۰ الی ۲۰۰ میکرون برای ساخت پاکت استفاده می گردد. به دلیل شفاف بودن قابلیت ایجاد پنجره ی چاپی بر روی آن وجود دارد و برای محصولاتی که مواجه با نور برای آنها مضر نیست امکان مشاهده ی محتویات محصول داخل پاکت را به مشتری می دهد. این جنس مناسب است برای استفاده در پاکت های : خشکبار، حبوبات، شکلات های دوسر پیچ، دمنوش ها، سبزیجات و میوه های خشک می باشد. با تقویت این جنس و افزودن یک لایه شفاف دیگر می توان مقاومت آن را در برابر پارگی و نفوذ و نشست بیشتر کرد و برای محصولاتی مانند : ادویه جات، قند و شکر، نقل و شکر پنیر، حبوبات، شوریجات، خیار شور و زیتون و… می توان استفاده کرد.

سه لایه ی پلی استر_ متالایز_ پلی اتیلن :

لایه ی داخلی این پاکت پلی اتلین فودگرید می باشد و لایه ی میانی پلی استر متالایز می باشد. لایه ی بیرونی نیز پلی استر ۱۲میکرون است که چاپ بر روی آن صورت می گیرد و سه لایه با هم لمینیت می شود. این جنس نیز با تغییر ضخامت پلی اتلین از ۷۰ الی ۲۰۰ میکرون برای ساخت پاکت استفاده می گردد. این جنس شفاف نیست قابلیت ایجاد پنجره روی آن وجود ندارد و معمولا برای محصولاتی انتخاب می شود که مواجه با نور برای آن ها تا حدودی مضر است. به دلیل فام نقره ای لایه متالایز که پشت لایه چاپی قرار می گیرد. درخشندگی و زیبایی چاپ چند برابر می گردد. این جنس معمولا برای استفاده در پاکت های : چای و قهوه، آجیل و خشکبار صادراتی، اسنک ها، تافی ها و شکلات ها و… کاربرد دارد.

سه لایه ی پلی استر_آلومینیوم _پلی اتیلن :

 لایه ی داخلی این پاکت پلی اتلین فودگرید می باشد و لایه میانی فویل آلومینیوم می باشد. لایه بیرونی نیز پلی استر۱۲ میکرون است که چاپ بر روی آن انجام می شود و سه لایه با هم لمینیت می شود. این جنس نیز با تغییر ضخامت پلی اتلین از ۷۰ الی ۲۰۰  میکرون برای ساخت پاکت استفاده می گردد. این جنس شفاف نیست قابلیت ایجاد پنجره روی آن وجود ندارد و معمولا برای محصولاتی انتخاب می شود که مواجه با نور برای آن ها کاملا مضر است. به دلیل فام نقره ای لایه آلومینیوم که پشت لایه چاپی قرار می گیرد. درخشندگی و زیبایی چاپ چند برابر می گردد. این جنس معمولا برای استفاده در پاکت های : رنگساژ و دکلره آرایشی و بهداشتی، چای و قهوه، کود و سموم شیمیایی، مکمل های دارویی و غذایی، تنباکو ها، شیر خشک ها و خمیر مایه ها و… استفاده می گردد.

دولایه ی کاغذ_پلی اتیلن :

لایه ی داخلی این پاکت پلی اتلین فود گرید می باشد و لایه ی بیرونی کاغذ است که چاپ بر روی آن انجام می شود و با لایه ی داخلی لمینیت می گردد. این جنس با تغییر ضخامت پلی اتلین از ۷۰ الی ۲۰۰ میکرون برای ساخت پاکت استفاده می گردد و قابلیت ایجاد پنجره روی آن با افزودن یک لایه دیگر شفاف و برش قسمتی از کاغذ وجود دارد. این جنس مناسب است برای استفاده در پاکت های : آردها و پودرهای غذایی، کلوچه و شیرینی های خانگی، سبزیجات خشک و گیاهان دارویی و…کاربرد دارد.

سه لایه ی کاغذ_پلی استر_پلی اتیلن :

لایه ی داخلی این پاکت پلی اتلین فود گرید می باشد و لایه ی میانی پلی استر می باشد و لایه ی بیرونی کاغذ است که چاپ بر روی آن انجام می شود. این جنس با تغییر ضخامت پلی اتلین از ۷۰ الی ۲۰۰ میکرون برای پاکتسازی استفاده می گردد. این آنالیز برای پاکت های پنجره دار کاغذی مناسب می باشد و به غیر از ظاهرکاغذی آن، قابلیت ایستایی و محافظتی خوبی دارد. ماهیت کاغذ در پاکت های پنجره دار به غیر از داشتن حس خوب ناشی از لمس پاکت، قابلیت بازیافت و بازگشت پذیری به طبیعت را تداعی می کند. این پاکت ها نسبتا ارزان و متنوع و پرمصرف می باشند و اغلب برای بسته بندی آجیل و خشکبار، ادویجات و دمنوش های گیاهی و… استفاده می شود تنوع رنگ کاغذ مانند کاغذ تحریر، سولفیت، گلاسه و کرافت قهوه ایی با دامنه ی تنوع فراوان در جذابیت این مدل پاکت پنجره دار افزوده است.